Hračky do kočíka

Hracky do kocikaHračky do kočíka sú určené prevažne pre dojčatá, teda sú to hračky určené pre štvor až sedem mesačné deti. Ide o rozvoj zmyslových a motorických zručností: zraku a hmatu. V štyroch mesiacoch sa už dieťatko naučilo rozoznávať tváre a zvuky aj vysoko kontrastné obrázky. Objavilo, že má ručičky a nožičky, naučilo sa uchopiť predmety. Stále lepšie dokáže ovládať svoje pohyby a je stále obratnejšie. Pre deti v tomto veku sú vhodné pískajúce a hrkajúce hračky a vôbec hračky vydávajúce zvuky alebo tóny a tiež vhodní plyšáci, ktorý sa môžu všelijako stláčať.

V období od piatich do siedmich mesiacov sa už dokáže sústrediť na jeden predmet, prípadne hračky a trasie nimi, aby počulo zvuky, dvíha hlavu, otáča sa a reaguje na svoj vlastný obraz. Rado sa hrá s hrkálkami, páčia sa mu látkové hračky, pohybujúce sa hračky a hračky so zvončekmi, využije aj kusacie krúžky, ktorými si masíruje ďasná a uľavuje svrbenie pri prerezávaní zúbkov, pozerá sa na seba do zrkadla.

Výhodou hračiek do kočíka je jednoduchá inštalácia na kočík, buď pomocou štipcov alebo suchého zipsu. Detské kočíky predstavujú pre malé deti jedno z najlepších miest na hranie. Hračky do kočíka sa dajú umiestniť napríklad na okraj konštrukcie kočíka.

Pridať komentár

TOPlist