Hračky pre chlapcov

Hracky pre chlapcovChlapci sú fanúšikovia stavebníc. Stavebníc existuje veľké množstvo, takže pri výbere je dobré riadiť sa nielen cenou, ale aj tým či sa dajú dokupovať ďalšie sady od jedného druhu, či môžu rásť s dieťaťom. S drevenými kockami sa hrajú malé deti, ale aby boli zábavné aj pre predškolákov a školákov, malo by ich byť veľa, aby sa dali poskladať aj zložité stavby. Pre chlapcov v predškolskom veku existujú krásne stavebnice, ktoré sa spájajú skrutkami a matkami. Sú pomerne ťažké na manipuláciu, ale fantáziu a zručnosť rozvíjajú dokonale, ďalej sa tiež oceňujú plastové stavebnice, hlavolamy alebo žonglérské pomôcky. Ich zvládnutie vyžaduje určitú časovú perspektívu, pretože to je ťažšie, ako to na prvý pohľad vyzerá, ale nie natoľko aby dieťa odradilo.

Známe hračka je Diabolo, dve tyčky spojené špagátom, na ktorých sa snažíte udržať predmet, pripomínajúci tvarom presýpacie hodiny alebo dve tyčky, pomocou ktorých sa pokúšame dostať do vzduchu tretiu tyčku z oboch strán, zavŕšenú gumovými strapcami.

Ak máte doma futbalistu, tak mu najväčšiu radosť urobíte, ak mu dáte nové kopačky či dres obľúbeného klubu. Ak sme pri športových darčekoch, obľúbený je aj petanque alebo klasické guličky.

Pridať komentár

TOPlist