Hračky pre dievčatá

Hracky pre dievcataDeti od troch do šiestich rokov ocenia hračky úplne najviac. Hrať sa je ich hlavnou “pracovnou náplňou”, takže práve pre nich je radosť vyberať. Ale práve u tejto vekovej kategórie začína najviditeľnejší rozdiel medzi hračkami pre dievčatá a pre chlapcov. Z dievčat sa stávajú “mamičky”. Veľkou dievčenskou témou sú bábiky. Pri pohľade do kočíkov malých slečien je vidieť, že najväčší záujem je o bábiky, ktoré vyzerajú ako naozajstné bábätka. Niektoré sa tak aj trochu prejavujú, plačú, smejú sa, čúrajú do plienok, opakujú vaše slová, reagujú na to, či ich hojdáte alebo im dávate jedlo. Takéto bábiky bývajú pomerne drahé a treba zvážiť, či by ich viac neocenili dievčatká až v školskom veku.

K bábikám patria nielen obliečky a kočíky, ale aj doplnky. Postieľka, kolíska, autosedačka, stolička na kŕmenie… Krásne, ale drahé hračky pre dievčatá sú drevené domčeky a izbičky pre bábiky – táto hračka im zaručene vydrží veľmi dlho.

Dievčatá určite potešíte aj malým kuchynským riadom alebo celou kuchynkou. Najlepšie, keď sa v nej budú dať krútiť gombíky, otvárať a zatvárať dvere. Čím bližšie realite tým lepšie.

Pridať komentár

TOPlist