Hračky pre dojčatá

Hracky pre dojcataV období po narodení sa bábätko rýchlo mení a potrebuje nové podnety, aby sa mohlo čo najlepšie rozvíjať. Po piatich týždňoch už bude potrebovať prvú hračku a privíta vašu prvú hru. V tomto období sú jeho najobľúbenejšou hračkou vlastné ruky.

Je dôležité zabezpečiť, aby bábätko mohlo stále niečo zaujímavé sledovať, aby precvičovalo svoj zrak a rozvíjalo svoje myslenie. Nemusíte kupovať drahé a krásne hračky, dôležitá je rozmanitosť.

Časom je pre dieťatko dôležitý dotyk. Najprv do vecí v dosahu búcha a samotný pohyb predmetov ho nesmierne zaujme. Neskôr ocenia, že akcia je sprevádzaná ďalšou reakciou – zvukom. Pre tento účel sú vhodné hrkálky, zvoniace balóniky, zvončeky alebo rolničky. Čím viac ho hračky zaujmú, tým skôr sa bude snažiť uchopiť ich.

Zhruba od troch mesiacov potrebuje bábätko hračky, ktoré môže držať v rukách a prezerať si ich. Najvhodnejšie sú predmety, ktoré vydávajú zvuky, majú zaujímavé tvary a farby, sú z rôznych materiálov a ponúkajú možnosť zmeny. Tu sa dajú dobre využiť uzatvárateľné plastové nádoby, ktoré sa dieťaťu budú dobre držať, naplnené hráškom, pieskom alebo vodou s bublinkami. Ocenia aj hračky, s ktorými môžu búchať. A celkom iste ich strčia do pusy, preto dávajte pozor na ostré hrany a jedovaté farby.

Pridať komentár

TOPlist