Hračky pre dospelých

Hracky pre dospleychDospelí sa tiež radi hrajú. Hra je pre nich prostriedkom relaxácie a odpočinku. Dospelí sa hrajú rôzne. Podľa denníka Mirror a stanice Cartoon Network sa dospelí dokonca hrajú aj s detskými hračkami – najradšej s Legom. Lego vynašiel Dán Ole Kirk Christiansen v roku 1932 a názov je odvodený od dánskeho Leg Godt, čo znamená hrať sa dobre. Na druhom mieste sa medzi najobľúbenejšími detskými hračkami dospelých umiestnil Action Man a na treťom Barbie s Kenom. V ďalšom poradí sa umiestnil medvedík Teddy, autíčka Matchbox, Nintendo alebo napríklad Star Wars figúrky.

Pre dospelých samozrejme existuje aj množstvo náročnejších hračiek. Náročnejších z hľadiska ich zložitosti aj finančných nákladov. Popularita stúpa najmä pri stolových hrách, ktoré už dávno nie sú určené iba deťom. Veľká časť hier je pre dospelých a ich cena sa dnes pohybuje aj v desiatkach až stovkách €. Najnovším hitom sa v stolových hrách stala napríklad hra Carcassone spoločnosti Albi.

Z ďalších obľúbených hračiek pre dospelých môžeme spomenúť rôzne elektronické vymoženosti – napr. robotika všetkých tvarov a funkcií, ktorá k  nám prichádzajúca z Japonska. Medzi dospelými sú samozrejeme veľmi obľúbené aj počítačové hry.

Pridať komentár

TOPlist