Hračky pre mačky

Hracky pre mackyMačky, ktoré trávia svoj deň pobytom v uzavretom priestore musia svoju energiu nejako vybiť. Počas dňa striedajú svoju činnosť od lenivého ničnerobenia až po zbesilé nálety a beh po všetkých miestnostiach. Mali by sme im teda poskytnúť príležitosť, aby sa maximálne pohrali. Jednou z najväčších možností  je rovnako ako u detí, zaobstaranie hračky. Ponuka hračiek pre mačky je naozaj pestrá a ani obstarávacie náklady nie sú nijako vysoké. A tak nás nemusí neskôr trápiť až z veľmi hravého mačiatka vyrastie ľahostajný a pohybom opovrhující chlpáč. Záleží proste na zdedených génoch a prírode, akou veľkú hravosťou nášho domáceho miláčika vybavila.

Medzi najväčšie stálice a najvďačnejšie hračky patria chlpaté alebo plyšové myšky v rôznom farebnom a veľkostnom prevedení. Nepoznám mačku, ktorá by sa s nimi nehrala. Potom sú tu loptičky, skákajúce guličky a hrkajúce predmety. Príťažlivé na hranie môžu byť hračky, ktoré sa pomocou prísavky pripevnia na zem. Na ohybnej tyčke je pripevnená myška alebo loptička. Mačka si tak precvičuje bystrosť a mrštnosť.

Každá hračka, ktorá sa pohybuje vyburcuje mačku na ďalšiu poľovnícku aktivitu.

Medzi hračky sa dajú zaradiť aj škrabadlá. Mačky, ktoré žijú stále doma potrebujú brúsiť pazúry a môžu nám tak pomôcť ochrániť koberce a nábytok pred škrabacími nájazdmi. Škriabaním si očistia a naostria pazúriky a pretiahnu si svaly na nohách a na chrbte.

Pridať komentár

TOPlist