Hračky pre psov

Hracky pre psovK dobrému vývoju každého šteňaťa patrí aj hra. Najlepším variantom samozrejme je, keď sa so svojim psíkom hrá jeho majiteľ. Ale sú chvíle, keď majiteľ nemá čas alebo pes musí zostať sám doma a šteňa sa musí zabaviť samo. A práve na takúto samotu musíme šteňa vybaviť vhodnou hračkou, v inom prípade sa o to postará samo, čo ale žiadny pán neuvítá s nadšením. Nehľadiac na to, že aj keď obetujete starú topánku, len ťažko nabudúce vášmu psíkovi vysvetlíte, že tá nová topánka nie je na hranie. Aj keď vyberiete tú správnu hračku v špecializovaných (zvieracích) obchodoch, tak stále nemáte vyhraté. Aj toto má svoje určité úskalia, na ktoré sa treba zamerať.

Hračka by mala byť vyrobená z pevného materiálu tak, aby ju pes nemohol počas niekoľkých málo minút rozhrýzť. Ale nesmie byť ani tak tvrdá, že by mohla psa poraniť pri rozhryzení. Povrchová úprava hračiek nesmie byť taká, aby sa z nej pri žuvaní uvoľňovali toxické látky.

Aj veľkosť plemena je rozhodujúca pri výbere vhodnej hračky. Každý pes má inú veľkosť papule a je potrebné dbať na to, aby hračku nemohol váš pes zhltnúť. Väčšina hračiek je totiž vyrobená z nestráviteľného materiálu.

Výber je veľký a z takého množstva iste vyberiete nielen hračky pre šteňatá, ale aj hračky, ktoré sú obľúbené u dospelých alebo starších psov.

Pridať komentár

TOPlist