Hry a hračky

HrackyV tradičnom koncepte sa hra chápe ako nevážna iracionálná činnosť, ktorá slúži len ako zábava.  Podľa mnohých psychológov je však hra nenahraditeľnou súčasťou života, pretože slúži na integráciu jedinca do spoločnosti. Neexistuje presné vymedzenie hry. Hra je hrou, ak v nej prevažujú kreatívne prvky, teda rozvíjanie zúčastnených osobností a ich spoločenských vzťahov.

Herné činnosti nepatria zvyčajne svojou povahou k pracovnému nasadeniu človeka, ale k aktivitám pre voľný čas. Túžba po hre je v človeku teda najmä dieťaťu spôsobená zvedavosťou a elánom. Pohybové hry sú hlavnou hnacou silou hľadania seba samého v ranom detstve a pri neskoršej socializácii človeka, najmä pri zoznamovaní. Človek začína poznávať, skúmať a reflektovať svet najprv v detskej hre.

Hry sú najčastejšie spoločenské. Môžeme ich rozdeliť na: pohybové hry (hry s loptou, guľou, kolkami, lov, atď), konštrukčné hry, ktoré tvoria prechod a schopnosti pozorovania alebo k činnosti ducha (kartové hry, stolové hry a hry s pravidlami), počítačové hry (simulujú reálne aj nereálne prostredie). Činnosť človeka nie je hrou, ak je vynútená alebo účelovo viazaná, nemôže byť spojená s plnením povinností, nejakej potreby, návykovým uspokojením, odstraňovaním škôd alebo ochrany pred bolesťou. Ak nemáte dostatok peňazí na nové a drahé hračky pre vaše dieťa, tak si požičajte na webe http://www.xpozicky.sk/, kde nájdete rýchle a výhodné pôžičky na čokoľvek. Požičajte si cez internet od 25 do 1500 eur už do 24 hodín od podania žiadosti.

Pridať komentár

TOPlist